Оперативна інформація ІАЦ РНБО станом на 12:00 19.06.2014

_DSC5620

Ситуація на державному кордоні України за минулу добу характеризувалась підвищеною активністю озброєних бандформувань.На кордон з Україною з боку Росії продовжують прибувати підрозділи ЗС Російської Федерації. Поблизу державного кордону вони облаштовують вогневі позиції та маскують військову техніку. Держприкордонслужба України вдосконалює систему оборони державного кордону: додатково створено та ефективно застосовуються зведений бойовий загін та дві бронегрупи, які посилені 6 БТР. За минулу добу вони продовжували виконувати завдання відповідно до загального плану  АТО.

* * *

З вини терористів загальна ситуація з водопостачанням у Донецькому регіоні залишається важкою. Дії учасників незаконних збройних формувань ускладнюють проведення ремонтних робіт. За попередніми оцінками, збитки від руйнувань елементів водно-каналізаційного господарства становлять 40-50 млн. грн.   Водночас силами українських військових та комунальників в регіоні відновлено водопостачання. 18 червня зусиллями енергетиків відновлено електропостачання 2-х підстанцій. Ці об’єкти забезпечують роботу другого Донецького водоводу, а їх запуск дозволить КП «Вода Донбасу» відновити водопостачання Краматорська, Дружківки та Костянтинівки.

* * *

Закликаємо громадян України бути пильними через ймовірні провокації з боку терористів. Так, у Червонопартизанську Луганської області зафіксовано появу озброєних людей в українській військові формі, які представляються бійцями Національної гвардії України, які начебто перейшли на бік Росії. Вони прибувають на БТР та вантажівках. Заявляємо, що у районі Червонопартизанська немає підрозділів Національної гвардії України.

* * *

Бойовики незаконних збройних формувань на Сході України за підтримки російських спецслужб мають намір активізувати диверсійні методи діяльності. У цьому контексті вони приділяють особливу увагу підготовці до проведення терористичних актів на території України, зокрема, на об’єктах життєзабезпечення, громадських та житлових будівель.   Крім того бойовиками також готуються нові інформаційні кампанії, спрямовані на розпалювання ворожнечі між населенням сходу та заходу України.

* * *

18 червня спецгрупою МВС, до складу якої входять військовослужбовці Національної гвардії України, було затримано двох активних учасників злочинних угруповань, з так званого «силового блоку» Маріуполя. 31-річного керівника злочинної бойової групи «Спортики» з Маріуполя на прізвисько «Боксер» та активного члена вказаної групи 26-річного громадянина «Б».

* * *

  У м. Антрацит до центрального входу шахти «Комсомольська» прибули озброєні особи у формі козаків РФ та заблокували автобус з виїжджаючими зі зміни шахтарями. Вони намагались примусити шахтарів заявити про перехід на сторону терористів, взяти зброю та прямувати до с.Дьякове Луганської області для протидії силам АТО. Шахтарі відповіли категоричною відмовою.

* * *

18 червня Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою України Закон «Про внесення змін до законів України щодо боротьби з тероризмом». Документом передбачено зміни до низки  Законів, які забезпечать вирішення проблем відновлення правопорядку та функціонування органів державної влади, забезпечення безпеки життя та здоров’я громадян, припинення діяльності незаконних збройних формувань та терористів.